İletişim

Kusur İtiraz Formu
KUSUR DURUMU İTİRAZ FORMU VE TAKİBİ

Aşağıda kusur oranı itiraz başvuru formu ve ayrıca kusuru oranı itiraz takibi için yapılması gerekenler yer almaktadır.


A - KUSUR DURUMU İTİRAZ BAŞVURUSU

Eğer sigorta şirketleri tarafından tespit edilen maddi hasarlı kazanızla ile ilgili kusur oranınıza itiraz etmek istiyorsanız bu itirazınızı “5” iş günü içerisinde şirketimize aşağıdaki formda yer alan bilgileri doldurup gerekli belgeyi ekleyerek müracaat edebilirsiniz.

Bununla birlikte, kaza yapan iki aracın da sigorta şirketi aynı ise sigortalı www.sbm.org.tr adresinde "Online İşlemler Menüsü" altındaki "Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama" adımından şirketin vermiş olduğu karara uygulama üzerinden itiraz edilebilmekte ve tutanağın komisyon tarafından değerlendirilmesi sağlanabilmektedir.

  


B - KUSUR DURUMU İTİRAZ TAKİBİ

Sigortalılar kusur oranlarını, www.sbm.org.tr adresinden "Online İşlemler Menüsü" altındaki "Kaza Tespit Tutanağı Sorgulama" adımından öğrenebilirler.

Tramer Komisyonu tarafından belirlenen, maddi hasarlı trafik kazalarına ait kusur oranları ile ilgili itirazlar sigorta şirketi tarafından değil Sigorta Tahkim Komisyonu veya özel hukuk yollarına başvurulmak suretiyle çözülmesi gerekmektedir.www.sbm.org.tr adresinden detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.